Poznaj mnie – Anna Olga Ehrhardt

Anna Olga Zalewska-Ehrhardt

Skończyłam London University Conservatoire of Dance and Music LABAN, Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS oraz Peter Hess Institute®. Jestem dyplomowaną tancerką, psychologiem oraz certyfikowaną terapeutką dźwiękiem i ruchem. Jestem również mamą dwóch energicznych chłopców😊 i żoną mężczyzny, z którym wspieramy się od wielu lat w naszej emocjonalnej i emocjonującej podróży. Dzięki miłości jaką otrzymuję, wsparciu i wrażliwości mojej rodziny mam szansę na głęboki wgląd w siebie.

Od szóstego roku życia zajmuję się tańcem. Gruntowne przygotowanie do zawodu tancerza i choreografa pozwala mi na pracę z ludźmi w każdym wieku. Staram się przekazać im wiedzę o tym, jak ruch może wzbogacić nasze życie na wielu lewelach. Pokazuję swoim uczniom różne aspekty ruchu: ruch jako technikę tańca klasycznego lub współczesnego, jak również ruch autentyczny, który pozwala nam otworzyć nasze ciała i umysły, na nowe doznania, nabycie ,,tu i teraz”, na zgłębienie i zrozumienie tego, co jest w nas i czego potrzebujemy. Moją pasją niezmiennie pozostaje człowiek i otaczający go świat oraz kontakty międzyludzkie i uczenie się jak żyć, żeby nam i ludziom w naszym otoczeniu było przyjemniej😊.

W swoim życiu podejmowałam wiele działań, które pokazywały mi jak pokonać trudne chwile. Napięcie jakie wzrastało w moim ciele spowodowane wielokrotnym doświadczaniem stresu i trudnych emocji bardzo mocno wpłynęło na pogorszenie mojego zdrowia. Kiedy weszłam na drogę rozwoju osobistego zaczęłam zgłębiać sposoby poprawy jakości życia. Dzięki tym poszukiwaniom trafiłam do szkoły Arteterapii, gdzie poznałam pracę dźwięków mis tybetańskich, gongów oraz innych archaicznych instrumentów. Wszystkie etapy nauki terapii dźwiękiem zdobyłam w Peter Hess Institute. Dzięki otulającym dźwiękom mis i gongów pierwszy raz w życiu zrelaksowałam się i zaczęłam pozwalać mojemu organizmowi na regenerację.

Jako psycholog, terapeuta i pedagog bazuję na szacunku, uważności na drugiego człowieka i tworzeniu bezpiecznej przestrzeni, w której łatwiej osiągnąć spokój i nauczyć się wsłuchać w organizm, aby zrozumieć czego potrzebuje nasze zmęczone ciało i umysł. W studiu MANA w Krakowie i w Warszawie tworzę przestrzeń, która otwiera nas na nowe doświadczenia:)