MASAŻ DŹWIĘKIEM DLA KOBIET W CIĄŻY

MASAŻ DŹWIĘKIEM DLA KOBIET W CIĄŻY

Drogie Mamy,
Zapraszam Was na masaże dźwiękiem i sesje relaksacyjne z użyciem mis tybetańskich i gongów. Kojące dźwięki tych instrumentów przyniosą Wam i Waszym dzieciom wyciszenie, spokój, rozluźnienie ciała i umysłu.

 

DLACZEGO MASAŻ DŹWIĘKIEM DLA KOBIET W CIĄŻY?

 

Delikatne, kojące dźwięki mis pozwolą Ci się wyciszyć i pozbyć napięcia. Kiedy poczujesz się wypoczęta i zrelaksowana, wpłynie to pozytywnie na Twoje dziecko. Dobry stan psychiczny pozwoli Ci spokojnie dostroić się do nowego Życia, które w Tobie jest. Dzięki temu powstaje intensywna relacja między Tobą a Twoim maleństwem, daje ona dziecku poczucie bezpieczeństwa, bliskości i matczynego ciepła. Odczucia te pozostaną w Twoim dziecku długo po porodzie i będą miały wpływ na jego poczucie własnej wartości, rozwój i wzorce zachowań. Zauważam, że podczas masażu kobiety odprężają się, rysy ich twarzy zmiękczają się, pojawia się uczucie bezpieczeństwa. Wiele kobiet w ciąży czuje podczas masażu dźwiękiem ruchy swojego dziecka. Maleństwo w Twoim brzuchu odbiera dźwięki mis, ponieważ wibracje rozchodzą się w wodach płodowych. Maluszek może również rozkoszować się masażem i relaksować tak samo jak Ty:)

 

CZY MASAŻ DŹWIĘKIEM JEST BEZPIECZNY PODCZAS CIĄŻY?

TAK!

 

W Niemczech od wielu lat z dużym powodzeniem wykonuje się masaże dźwiękiem dla kobiet w ciąży. Praca z dźwiękami mis właśnie w okresie ciąży, jak również przed nią, może bardzo pomóc w zdrowym rozwoju dziecka w łonie mamy.

 

Przy zdrowej ciąży masaże dźwiękiem wykonuje się najlepiej od czwartego do dziewiątego miesiąca ciąży.

 

JAK WYGLĄDA SESJA MASAŻU DŹWIĘKIEM DLA KOBIET W CIĄŻY?

Masaż dźwiękiem w ciąży wykonywany jest na osobie ubranej. Ważne, aby strój był wygodny, nie opinał ciała. Leżysz na materacu w dowolnym ułożeniu ciała. Najczęściej Mamy wybierają pozycje na boku. Dysponuję wałkami i poduszkami, które możesz ułożyć np. między kolanami, pod brzuchem lub w innym miejscu tak, aby było Ci wygodnie. Misy układam między innymi na stopach, dłoniach, plecach, barkach, klatce piersiowej i delikatnie w nie uderzam, a także przesuwam ponad ciałem. Instrumenty są również ustawione wokół Ciebie. Jesteś otoczona falą delikatnych dźwięków.

 

Sesja trwa czterdzieści pięć minut