Masaż dźwiękiem

Masaż dźwiękiem z użyciem mis tybetańskich jest sposobem na całościowe odprężenie organizmu.

Masaż dźwiękiem jest metodą pomagającą osiągnąć stan głębokiego relaksu za pomocą drgań certyfikowanych mis tybetańskich. Podczas masażu misy tybetańskie umieszcza się na ubranej osobie w odpowiednich miejscach ciała, a następnie wprowadza się je w lekkie brzmienie. Wykwalifikowany terapeuta-masażysta dobiera odpowiednie misy i siłę uderzenia w zależności od pożądanego efektu relaksacyjnego. Fala dźwiękowa poprzez delikatne wibracje dociera do każdej komórki i masuje ją. Sprzyja to rozluźnieniu, harmonizacji ciała i poprawie samopoczucia. Stosuje się też ułożenie mis w pewnej odległości od ciała oraz ruch misy drgającej ponad ciałem. Pacjent przyjmuje pozycję leżącą, w wyjątkowych sytuacjach stosuje się pozycję siedzącą lub stojącą.

Masaż dźwiękiem z użyciem mis tybetańskich

Masaż dźwiękiem z użyciem mis tybetańskich

W trakcie podstawowego masażu dźwiękiem według metody Petera Hessa terapeuta korzysta z zestawu składającego się z trzech mis tybetańskich o różnym brzmieniu:
– misy sercowej (wykorzystywanej do pracy głównie w górnej części ciała);
– misy brzusznej (stosowanej głównie w rejonie brzucha i pleców);
– misy stawowej (przeznaczonej do terapii mięśni, kości, więzadeł, itd.).

Masaż dźwiękiem trwa 45 min, jednakże pierwsza sesja, tak zwana wstępna, jest dłuższa i trwa około 90 min. Składa się ona z wywiadu wstępnego, masażu oraz rozmowy po zakończonym zabiegu. W przypadku indywidualnego masażu dźwiękiem dopasowuję jego przebieg do konkretnych potrzeb pacjenta, jak również uzupełniam sesję dodatkowymi elementami. Tak więc masaż można wzbogacić użyciem kolejnych rodzajów mis, gongów, dzwonków jak i wielu innych instrumentów. Na pierwszy rzut oka metoda wydaje się bardzo prosta, ale należy pamiętać, że do profesjonalnego i skutecznego zastosowania wymaga wiedzy, doświadczenia i uwagi.

Do zabiegu nie trzeba się rozbierać; należy tylko zadbać, aby strój był wygodny, miękki, bez guzików i metalowych elementów, które mogą przy zetknięciu z misami zakłócić ich brzmienie. Na prośbę klienta może on zostać okryty kocem.